Kurs Maszera

Kurs Maszera to propozycja dla wszystkich tych, którzy pragną stać się samodzielnym maszerem. Jego efektem końcowym ma być samodzielne prowadzenie psiego zaprzęgu złożonego z minimum 4 psów. Ta wspaniała przygoda jest idealna dla każdego, kto pragnie wyrwać się z miejskiego zgiełku, zasmakować kontaktu z piękną przyrodą oraz naszymi przyjaznymi i wesołymi psami husky.

W trakcie kursu poznacie podstawy teoretyczne mushingu. Przedstawimy Wam pokrótce jego historię. Zademonstrujemy różne rodzaje sprzętu i wszystkie sposoby jego użycia.
Przedstawimy Wam wszystkie rasy psów używane w psich zaprzęgach oraz powiemy jakie  z nich są najlepsze do jakich zadań.
Poznacie technikę jazdy na wózku i saniach w teorii i w praktyce.
Nauczymy Was jak odpowiednio dobierać pojazd do warunków, czyli kiedy jeszcze pojechać na wózku, a kiedy już da się użyć sań i odwrotnie. Trzeba bowiem pamiętać, że odpowiedni dobór sprzętu to nie tylko przyjemność z jazdy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo maszera i psów.

W trakcie kursu poznacie też tajniki psiej diety i sposobów podawania posiłków. Ich składu i częstotliwości. Psie menu to w tym sporcie rzecz niemal najważniejsza.

Dowiecie się także jak układać własny plan treningowy. Jakie elementy treningu muszą się w nim znaleźć, a jakie mogą stać się atrakcyjnym dodatkiem. Są też takie momenty w okresie przygotowawczym, w których bezpieczniej jest zaniechać treningu, niż narażać siebie i zwierzaki na kontuzje, czy choroby. Powiemy Wam jak takie momenty rozpoznawać.

Kiedy rozpocząć pracę ze szczeniakiem? Jaki zastosować trening dla młodego psa? Jak pracować z liderem? Jak lidera odkryć? I dlaczego tak mało psów może być liderem?

Na te pytania i wiele innych otrzymacie odpowiedź w trakcie kursu. Nie ważne, czy dopiero chcecie rozpocząć przygodę z psim zaprzęgiem, czy też początki macie już za sobą, nasz kurs z całą pewnością spełni Wasze oczekiwania, a wiedza jaką z niego wyniesiecie pozwoli Wam jeszcze bardziej cieszyć się z uprawiania tego sportu.

Kurs jest odpowiedni dla osób w wieku powyżej 14 lat.

Czas trwania 3 dni – pełne 3 dni zajęć, 5 godzin dziennie

Sezon na kurs trwa od 17 października 2015 do 31 marca 2016

Cena 1500 zł za dwie osoby - zawiera 3 dni zajęć teoretycznych i praktycznych.

 

Aktualności

"23 kilometr" w sprzedaży
napisano: 2016-03-01

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej na polskim rynku książki. Jeszcze nikt tak nie napisał o psich zaprzęgach w języku polskim. Ponadto jest to książka nie tylko o psach i zaprzęgach. Znajdziecie w niej również wiele innych tematów 

"23 kilometr" w przedsprzedaży
napisano: 2016-01-19

Książka pt. "23 kilometr" jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. To ostatnia okazja, aby zakupić książkę ze specjalna i osobistą dedykacją.

Książka "23 kilometr"
napisano: 2015-12-08

Zapraszamy do udziału w zrzutce na wydanie książki pt. "23 kilometr"

zrzutka.pl/ksiazka23kilometr