Prelekcje podróżnicze

W trakcie prowadzonych przez nas prelekcji zabierzemy Was w podróż do dalekiej krainy. Daleko za koło podbiegunowe, gdzie zimą bardzo rzadko docierają polscy podróżnicy.

Laponia, bo o niej opowiadamy, to magiczne miejsce. Bardzo często w jej opisach pojawia się określenie "Magic Lapland", jakże oddające klimat tej części świata. Jest tak za sprawą ogromnych, niemal bezludnych terenów, fantastycznych krajobrazów i magicznych Świateł Północy, czyli zorzy polarnej. To one są najbardziej charakterystycznym wyróżnikiem dalekiej północy. Oglądaniu zorzy sprzyja też długa noc polarna, czyli czas kiedy słońce nie pojawia się wcale ponad widnokręgiem. Te trwające ponad dwa miesiące ciemności są także charakterystyczne wyłącznie dla tych szerokości geograficznych, na których leży Laponia.

Dodatkowo w tę podróż, zabierzemy Was oczywiście psim zaprzęgiem. Razem z psami przemierzymy bezkresną tajgę, pojedziemy przez zamarznięte jeziora i rozbijemy biwak na środku największego z nich. Wkroczymy na tereny, gdzie człowiek jest rzadkim gościem, gdzie nie ma dróg, ale doskonale zastępują je zamarznięte rzeki i gdzie częściej spotyka się renifery niż ludzi. Zobaczycie, jak w takich momentach widać potęgę natury i jak głęboki sens ma wszystko co podlega jej prawom.

O tym wszystkim opowiemy Wam w trakcie naszego spotkania, które możemy zorganizować w szkole, w klubie, domu kultury, ośrodku wypoczynkowym, pensjonacie, hotelu i wielu tym podobnych miejscach.

Czas trwania prelekcji to 2-3 godz.

Opowieściom towarzyszy pokaz slajdów

Koszt od 500 zł

Aktualności

"23 kilometr" w sprzedaży
napisano: 2016-03-01

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej na polskim rynku książki. Jeszcze nikt tak nie napisał o psich zaprzęgach w języku polskim. Ponadto jest to książka nie tylko o psach i zaprzęgach. Znajdziecie w niej również wiele innych tematów 

"23 kilometr" w przedsprzedaży
napisano: 2016-01-19

Książka pt. "23 kilometr" jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. To ostatnia okazja, aby zakupić książkę ze specjalna i osobistą dedykacją.

Książka "23 kilometr"
napisano: 2015-12-08

Zapraszamy do udziału w zrzutce na wydanie książki pt. "23 kilometr"

zrzutka.pl/ksiazka23kilometr