Warsztaty Zaprzęgowe

W trakcie warsztatów dowiemy się co tak naprawdę dzieje się w psiej głowie. Zastanowimy się razem co powoduje, że pies jest od tysięcy lat towarzyszem człowieka i dlaczego chętnie z nami współpracuje..

Co nim kieruje?

Jakie ma potrzeby?

Jak z nim postępować?

Dzięki tej wiedzy łatwiej będzie nam zrozumieć samego siebie. W końcu nasze i psie motywacje są niemal takie same. Pies jest jedynie od nas dużo bardziej otwarty i nie ukrywa swoich faktycznych celów.

Podczas warsztatów przekonacie się, że pies to myśląca i czująca istota, która potrafi i chce współpracować z człowiekiem na wielu polach.

Pies, to nie krwiożercza bestia służąca do straszenia ludzi, ale wspaniały, obdarzony ogromną siłą psychiczną i fizyczną partner. Pełny oddania i wiary w człowieka. Partner, dzięki któremu możemy podejmować tak niezwykłe przedsięwzięcia, jak na przykład wyprawy psimi zaprzęgami za koło podbiegunowe.

W trakcie zajęć zobaczycie, jak wykorzystać naturalne zachowania psów do osiągania celów wspólnych dla człowieka i zwierzęcia oraz w jaki sposób pracować z psami, aby współpraca była możliwa i przynosiła zamierzone efekty.
Posłuchacie ciekawych opowieści o wyprawach psimi zaprzęgami, długodystansowych wyścigach na Dalekiej Północy i życiu z pasją oraz poznacie sprzęt do psich zaprzęgów.
Przekonacie się także, że pies to nasz przyjaciel. Zawsze wobec nas naturalny i prawdziwy oraz bezinteresownie nas kochający. Przyjaciel, dzięki któremu nasze życie jest bogatsze w niezapomniane, wspaniałe przeżycia, a my sami stajemy się lepszymi ludźmi, szanującymi drugiego człowieka oraz otaczający nas świat zwierząt i roślin.

Nie zabraknie również okazji do wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce – każdy z Was samodzielnie poprowadzi psi zaprzęg.

Przykładowy Program

10.00 Rozpoczynamy warsztaty. Powitanie oraz omówienie planu działania.

10.15 Witamy się z psami.

Poznajemy psy, omawiamy rasy i typy psów zaprzęgowych, dowiadujemy się które lepiej radzą sobie na krótkich, a które na długich dystansach.

Następnie zapoznajemy się ze sprzętem do psich zaprzęgów. Wózki, sanie, liny, szelki.

Teraz kolej na zajęcia praktyczne. Wychodzą do nas psy, a my mamy za zadanie przygotować je do biegu. Musimy założyć im szelki. Przypiąć liny do wózka lub sań, a na koniec podpiąć psy.

Kiedy już to opanujemy, to możemy rozpocząć samodzielne jazdy psim zaprzęgiem. Pojedziemy na krótkim odcinku, małym zaprzęgiem, pod nadzorem instruktorów.

Koniec zajęć około godziny 13-13.30.

Minimalna ilość uczestników na warsztatach to 2 osoby, maksymalna to 22 osoby.

Cena 120 zł od osoby

Zajęcia dostępne cały rok, ale w przypadku wysokich temperatur w ciepłych miesiącach program może ulec pewnym modyfikacjom.

Aktualności

"23 kilometr" w sprzedaży
napisano: 2016-03-01

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej na polskim rynku książki. Jeszcze nikt tak nie napisał o psich zaprzęgach w języku polskim. Ponadto jest to książka nie tylko o psach i zaprzęgach. Znajdziecie w niej również wiele innych tematów 

"23 kilometr" w przedsprzedaży
napisano: 2016-01-19

Książka pt. "23 kilometr" jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. To ostatnia okazja, aby zakupić książkę ze specjalna i osobistą dedykacją.

Książka "23 kilometr"
napisano: 2015-12-08

Zapraszamy do udziału w zrzutce na wydanie książki pt. "23 kilometr"

zrzutka.pl/ksiazka23kilometr