Husky Safari

Śnieg, mróz i zorza polarna. Taka właśnie jest zima w Laponii. Piękna, fascynująca i prawdziwa.

Zawsze chcieliście taką zobaczyć. Poczuć na skórze jej mroźny oddech i ujrzeć bezkresną biel. W Laponii taką zimę możecie przeżyć.

Jeśli dopisze Wam szczęście to zobaczycie też magiczne Światła Północy, czyli zorzę polarną. Żywe, będące w ciągłym ruchu światła na niebie.

Ten wyjazd przeznaczony jest dla osób pragnących zaznać prawdziwej przygody. Dla kogoś kto sam chce poczuć się przez te kilka dni maszerem. My dajemy Wam taką możliwość. Dajemy Wam do dyspozycji siebie, nasze wieloletnie doświadczenie i znajomość rzeczy.

Możecie, a raczej powinniście, razem z nami zajmować się psami. Przygotowywać je do biegu, prowadzić samodzielnie psi zaprzęg podczas wypadów w teren. Pilnować, aby psy też miały przyjemność z takiej jazdy. aby nie pracowały ponad swoje możliwości. Czyli robić wszystko to, co należy do maszera.

Bazę organizujemy w Inari, w Finlandii. Cudownym miejscu położonym 300 kilometrów za Kołem Podbiegunowym. Zamieszkamy na samym brzegu jeziora Inarijarvi, w jednym z najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Oferta zawiera 5 dniowy pobyt w tym 3 dni zajęć z psimi zaprzęgami pod opieką zawodowego przewodnika.

Dajemy Wam możliwość działania z naszymi cudownymi psami w jednym z najpiękniejszych miejsc na naszej planecie. Te kilka wspólnie spędzonych dni może okazać się Waszą przygodą życia, w trakcie której wejdziecie do zupełnie innego świata. Świata psich zaprzęgów i legendarnej Dalekiej Północy.

Wystarczy naprawdę tego chcieć i otworzyć swą duszę na całkowicie nowe doznania.

To nie jest zwyczajna oferta turystyczna.  W trakcie tego pobytu wszystko zależy od Was. Jeśli mocno zaangażujecie się we wszystko, to równie mocne przeżycia staną się Waszym udziałem. My będziemy jedynie Waszymi przewodnikami, którzy poprowadzą Was przez świat psich zaprzęgów.  

Oferta nie zawiera noclegów, przelotów i wyżywienia.

 

 

 

 

 

Program wycieczki:

Prawdziwa lapońska przygoda

Przykładowy program wyjazdu

Dzień 1

Spotykamy się w naszej bazie w Inari, w północnej Finlandii.
Zakwaterujemy Was w lapońskiej chacie i zapoznamy z naszymi przyjaznymi psami rasy alaskan husky. Wieczorem omówimy plan działania na najbliższe dni.

Dzień 2

Rano nauczymy Was podstaw mushingu.  Pokażemy sprzęt do psich zaprzęgów, zademonstrujemy jak przygotować psy do biegu i jak korzystać z sań. Następnie przygotujemy psie zaprzęgi do biegu i wyruszymy na wycieczkę przez bezkresne arktyczne przestrzenie. W trakcie takiego Husky Safari zrobimy przerwę, aby napoić psy i dać im przekąski, wypić gorącą herbatę lub kawę. Po powrocie do bazy zajmiemy się psami: Zdejmiemy im szelki, sprawdzimy ich kondycję, napoimy i nakarmimy je. Wtedy będziemy mieli czas na relaks.

Dzień 3

Rano wyruszymy na drugą naszą trasę.  W połowie zrobimy przerwę. Jeśli dopisze nam szczęście to być może podczas naszej włóczęgi spotkamy renifery.

Trasa naszej podróży powiedzie nas poprzez bezkresne przestrzenie, przez tajgę, przez zamarznięte jeziora i rzeki. Będziemy chłonąć piękno natury i bezpośrednio obcować z jej potęgą. To wszystko  pozwoli nam oderwać się od problemów i stresów dnia codziennego. Poczuć prawdziwą naturę wszystkimi porami skóry i dosłownie zaczerpniemy z jej piękna. Laponia daje nam taką możliwość i wrażenie przebywania na końcu świata.

Pojedziemy wspólnie jak na wyprawie polarnej. A rytm tej jazdy wyznaczą psy. To one decydują jakim biegną tempem i pokazują nam kiedy muszą zrobić przerwę. My ludzie musimy jedynie wsłuchać się w ten rytm i z nim zgrać.

Dzień 4

Ten dzień spędzimy podobnie jak poprzedni.

Po śniadaniu wyruszymy na kolejną wyprawę i po następną dozę niezapomnianych wrażeń..

Dzień 5

Czas wolny i pożegnanie.

Aktualności

"23 kilometr" w sprzedaży
napisano: 2016-03-01

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej na polskim rynku książki. Jeszcze nikt tak nie napisał o psich zaprzęgach w języku polskim. Ponadto jest to książka nie tylko o psach i zaprzęgach. Znajdziecie w niej również wiele innych tematów 

"23 kilometr" w przedsprzedaży
napisano: 2016-01-19

Książka pt. "23 kilometr" jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. To ostatnia okazja, aby zakupić książkę ze specjalna i osobistą dedykacją.

Książka "23 kilometr"
napisano: 2015-12-08

Zapraszamy do udziału w zrzutce na wydanie książki pt. "23 kilometr"

zrzutka.pl/ksiazka23kilometr