O nas

Syberiada Adventure to nasza mała, rodzinna firma. Nazywamy się Daria i Krzysztof  Nowakowscy.


To my jako pierwsi i jedyni, jak dotąd, Polacy w marcu 2010 roku objechaliśmy swoimi psimi zaprzęgami dookoła, po zamarzniętej powierzchni, bez żadnego wsparcia z zewnątrz, największe europejskie jezioro leżące za kołem podbiegunowym – Inari, w fińskiej Laponii. Trzysta kilometrów w mrozie, śniegu i lodzie w czasie trzech dni. Od tamtego czasu wciąż podejmujemy ciekawe wyzwania i realizujemy kolejne wyprawy.
Przyroda i psy zaprzęgowe są naszą wielką pasją, którą starannie pielęgnujemy. Dzięki temu możemy potem śmiało przekazywać swą wiedzę naszym gościom. Czynimy to podczas organizowanych przez nas wypraw, wycieczek, warsztatów, czy prelekcji. Mamy duże doświadczenie w łączeniu potrzeb ludzi i zwierząt. Stale się w nie wsłuchując jesteśmy w stanie prowadzić zajęcia w wyjątkowy sposób. Ta wyjątkowość bierze się z maksymalnie etycznego traktowania zwierząt i dostosowywania do tego ludzkich reakcji. U nas najpierw poznaje się psychikę zwierzęcia, a dopiero potem z nim pracuje. Zwierzę, tak samo jak człowiek, musi z pracy czerpać przyjemność i satysfakcję, aby mogło pracować z pełnym zaangażowaniem. Zwierzętami i ludźmi kierują te same zasady.
Drugą naszą wielką pasją jest pisanie i fotografia. Jej przejawem są tysiące zdjęć, wiele artykułów oraz książka pt. "23 kilometr" a także dwa kolejne projekty książkowe.


Psy są naszymi partnerami i przyjaciółmi na wspólnej ścieżce życia. Odwiedzając nas przekonacie się, jak wiele radości i pozytywnych wrażeń niesie ze sobą przebywanie wśród zwierząt oraz poznawanie ich natury. Zapraszamy!

                                                            

Aktualności

"23 kilometr" w sprzedaży
napisano: 2016-03-01

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej na polskim rynku książki. Jeszcze nikt tak nie napisał o psich zaprzęgach w języku polskim. Ponadto jest to książka nie tylko o psach i zaprzęgach. Znajdziecie w niej również wiele innych tematów 

"23 kilometr" w przedsprzedaży
napisano: 2016-01-19

Książka pt. "23 kilometr" jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. To ostatnia okazja, aby zakupić książkę ze specjalna i osobistą dedykacją.

Książka "23 kilometr"
napisano: 2015-12-08

Zapraszamy do udziału w zrzutce na wydanie książki pt. "23 kilometr"

zrzutka.pl/ksiazka23kilometr