Warto zobaczyć

Mieszkaliśmy i działaliśmy do niedawna na terenie Borów Tucholskich. Na skraju Wdeckiego Parku Krajobrazowego, we wsi położonej nad rzeką Prusiną, wśród lasów. To miejsce zostawiło w nas trwały ślad.

Krajobraz leśny dominuje w Borach Tucholskich, choć nie brakuje tam też wielkich łąk, jezior i rzek. Często spotykamy także bagna. Wszystkie te elementy czynią otaczający nas krajobraz bardzo interesującym.

W Borach znajduje się mnóstwo ciekawych miejsc, które warto odwiedzić, choćby przy okazji wizyty u nas. Najbliżej znajduje się rezerwat przyrody Jezioro Piaseczno. Ten położony w polodowcowej rynnie zbiornik wodny posiada wody o największym stopniu czystości. Przejrzystość wody jest niesamowita. Dookoła jeziora wiedzie bardzo przyjemna ścieżka, którą można przebyć pieszo, z kijkami, czy na rowerze.

                                         

W najbliższej okolicy Piaseczna znajduje się niezwykle urokliwa Czyściewnica. To torfowisko, choć znacznie lepiej pasuje do tego miejsca określenie uroczysko. Wybijające ze stromej skarpy źródło wody tworzy, dzięki bobrzym tamom, zbiornik wodny urokliwie wijący się przez bagno. To dość trudno dostępne miejsce jest domem wielu ptaków i zwierząt. Są tam bobry, żurawie, kaczki, łabędzie, sarny, jelenie i wiele innych. Często przejeżdżamy zaprzęgami, czy konno górą skarpy mając wspaniały widok na Czyściewnicę z góry.

                                         

Rzeka Wda. Obowiązkowy cel spływów kajakowych. Przepływa kilka kilometrów od nas i ma tutaj swój najciekawszy odcinek. Między Błędnem a Tleniem jej koryto najbardziej meandruje tworząc tzw krzywe koła, albo pętle. Jedna z nich jest Rezerwat Krzywe Koło w Pętli Wdy.

                                         

Aktualności

"23 kilometr" w sprzedaży
napisano: 2016-03-01

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej na polskim rynku książki. Jeszcze nikt tak nie napisał o psich zaprzęgach w języku polskim. Ponadto jest to książka nie tylko o psach i zaprzęgach. Znajdziecie w niej również wiele innych tematów 

"23 kilometr" w przedsprzedaży
napisano: 2016-01-19

Książka pt. "23 kilometr" jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. To ostatnia okazja, aby zakupić książkę ze specjalna i osobistą dedykacją.

Książka "23 kilometr"
napisano: 2015-12-08

Zapraszamy do udziału w zrzutce na wydanie książki pt. "23 kilometr"

zrzutka.pl/ksiazka23kilometr