Artykuły

Nasze zasady

Na świecie dzieje się tyle zła wobec zwierząt, że czasami trudno jest nam już sobie z tym poradzić.
Ludzie strasznie wyzyskują zwierzęta i czynią to bez najmniejszej choćby refleksji, bez żadnego poczucia winy, bez świadomości czynienia zła.

Czytaj więcej...

Magia zorzy polarnej

Na Daleką Północ wyjeżdża się także dla zorzy polarnej. Światła Północy, jak wielu je nazywa to widowisko nieporównywalne z niczym innym. Jest w zorzy coś magicznego, jakaś tajemnica, coś co sprawia, że czujemy się przy niej inaczej.

 

Czytaj więcej...

 

O psach słów kilka

Mówi się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. I są sytuacje w życiu, kiedy możemy się o tym bardziej niż kiedykolwiek przekonać.
Dzięki temu, że pracujemy z psami, że razem z nimi pokonujemy trudne trasy w mrozie i śniegu, mamy możliwość poznania psiej psychiki z innej niż zazwyczaj człowiek ma okazję strony.

Czytaj więcej...

 

Trekking w wąwozie Kevo

Od dawna ciągnęło nas do Laponii latem. Marzył nam się trekking na odludziu. Chcieliśmy po prostu  iść przed siebie, nie martwiąc się o nic. W plecaku mieć wszystko co potrzebne. Wędrować całymi dniami, a kiedy się zmęczymy to rozbijać obóz. Zero pośpiechu, stresu i patrzenia na zegarek.


Czytaj więcej...

 

Finnmarkslopet 2014

Opisaliśmy już jak wyglądał nasz udział w tej wielkiej imprezie. Teraz chcemy pokazać Wam jak ten wyścig naprawdę wyglądał w tym roku.

Na jego starcie stanęły 73 zespoły na dystansie 500 kilometrów, 54 na 1000 i 4 juniorów na 200 km trasie. Wiele z nich nie dotarło do mety.

Czytaj więcej...

 

Aktualności

"23 kilometr" w sprzedaży
napisano: 2016-03-01

Zapraszamy do zakupu wyjątkowej na polskim rynku książki. Jeszcze nikt tak nie napisał o psich zaprzęgach w języku polskim. Ponadto jest to książka nie tylko o psach i zaprzęgach. Znajdziecie w niej również wiele innych tematów 

"23 kilometr" w przedsprzedaży
napisano: 2016-01-19

Książka pt. "23 kilometr" jest jeszcze dostępna w przedsprzedaży. To ostatnia okazja, aby zakupić książkę ze specjalna i osobistą dedykacją.

Książka "23 kilometr"
napisano: 2015-12-08

Zapraszamy do udziału w zrzutce na wydanie książki pt. "23 kilometr"

zrzutka.pl/ksiazka23kilometr